Jak brygadzista powinien zarządzać podległym zespołem?

Brygadzista to osoba mająca się odcinkiem produkcji i zespołem na nim pracującym. W który sposób jest on właśnie w zasadzie zajmować się takim zespołem? Co tu jest szczególnie istotne? Kim taki brygadzista powinien być dla swoich pracowników?

1) osobą cenioną z racje na wiedzę i doświadczenie

Przede wszystkim, pracownicy powinni widzieć w danej osobie kogoś, kto pomoże im tak zorganizować pracę, aby wszystko przebiegało bezpiecznie. Generalnie rzecz ujmując, zakład produkcyjny to nie jest miejsce, które tak jak biuro, w zasadzie nie stwarza żadnych zagrożeń.

W zakładzie produkcyjnym niestety bardzo szybko może dołączyć do różnych naprawdę nieprzyjemnych wypadków. Dlatego też mistrz produkcji musi być osobą doświadczona, która doskonale wie, jak zorganizować pracę, jak wdrożyć do niem wszystkie młode osoby, w który sposób zadbać o ogólne bezpieczeństwo.


Zobacz również: https://www.stowarzyszeniemk.edu.pl/


Powinna więc być także osoba, która potrafi wypatrzyć talenty, dać każdemu taką pracę, w jakiej naprawdę najlepiej się on sprawdzi.

Dlatego też zasadniczo warto inwestować w szkolenia dla brygadzistów, które właśnie zajmują się na takich aspektach bezpieczeństwa.

2) mistrza

To ciągle nie wszystko. Bardzo efektywne są bowiem także szkolenia dla kierowników takie jak szkolenie agile, czy scrum szkolenie. Okazało się bowiem, że taki kierownik produkcji tak naprawdę także spełnia wiele zadań scrum mastera. Jest w zasadzie nieco lokalnym mistrzem. O co tutaj tak naprawdę chodzi?

Otóż brygadzista musi umieć rozsądzać spory, łagodzić nastroję, dbać o właściwą atmosferę podczas pracy. to zarówno ta osoba, która motywuje, gani, chwali, pokazuje błędy. To wszystko musi on tak robić, by nie wzbudzać niepotrzebnie zazdrości, lecz żeby w zespole w dalszym ciągu panowała zgodna atmosfera. Słowem, musi posiadać duże zdolności interpersonalne i cieszyć się szacunkiem.

3) łącznika pomiędzy nimi a zarządem firmy, przedstawiciela, któremu ufają

Na koniec warto też zainwestować w szkolenie dla mistrzów, rozwijające zdolności negocjacji i rozmowy.

Add a Comment